קיבוץ נגבה
חסר רכיב

פרסום שוטף משולחן מנהל הקהילה

14/08/2019

 

לכבוד,

חברי האגודה

 

08/08/2019

 

 

הנדון: עדכון מנהל הקהילה - לציבור

 

מערכת החינוך בנגבה:

1)     הגיל הרך:

·         במהלך החודשים האחרונים, גיבשנו את תוכנית התקציב לקראת תש"פ. בגיבוש התקציב עולה כי אנו נדרשים לעלייה של 12% ברוב הגנים, העלאה זו הנה הכרחית לאור עליית השכר ומרכיבים נוספים. יש לציין כי בשנה הקודמת לא הייתה עליית מחירים במערכת החינוך.

·         הנושא הוצג להורים באסיפת חברים מיוחדת, באסיפה עלו סוגיות נוספות שהמשך הטיפול בהן יעבור למנהלת החינוך ולוועד  - בהתאמה.

·         בנוסף, הוקמו מספר צוותי בדיקה שמבצעים מו"מ מול ספקים להוזלת עלויות עיקריות בחינוך, כגון: קייטרינג, כולבו וציוד שוטף לכלל מערכת החינוך. המערכת נדרשת להתייעלות ובקרה הדוקה כחלק מלקחי 2018.

·         בימים הקרובים יפורסמו להורים הסכמי הרישום ורשימות צוותי החינוך של הגנים.

2) החינוך החברתי:

·         מערכת החינוך עברה ועדיין נמצאת בתהליך מאתגר של ייצוב המערכת ויישום כלל לקחי העבר לצד התאמתה לאתגרים העומדים בדרכנו.

·         לשמחתנו, עד כה עברנו את תקופת הקיץ בצורה טובה. הודות לעירא, להורים ולמנהלת החינוך ובראשה יעלה שנרתמו ועשו רבות על מנת שנצליח לייצב את המערכת בקיץ.

·         השבוע נבחר מנהל למערכת החינוך הבלתי פורמאלית. פרטיו יפורסמו לציבור לאחר סיום כלל תהליך הקליטה וחתימה על החוזה. על פניו, המנהל העתידי הנו בעל ניסיון רב ורואה בנגבה אתגר משמעותי.

·         במוצ"ש האחרון ביצענו מפגש הורים לדון במבנה של מערכת החינוך. סוכם על מבנה בכיתות א'- ד', הדיונים בעת הזו הם בעיקר על המבנה הנכון לשכבות ה' + ו'. נמשיך את הבחינה בשיתוף ההורים, לרבות הצגת המשמעות התקציבית מהמבנה שהוצע.

·         ללא ספק, גם במערכת זו תהיה עליית מחירים. הפרסום יהיה לאחר גיבוש סופי של המבנה.

כללי:

                                                         א.         בחירת מנהלת לבית הספר של נגבה - בית הספר בנגבה יחל לפעול בצורה "פונדקאית" בתוך מתחם בית הספר הקיים. לאחר סיום המכרז נבחרה מנהלת לבית הספר - אינגה אדרי, בתאריך ה- 11/8/2019 בשעה 20:30, תתקיים פגישת הכירות עימה במועדון - ציבור ההורים מוזמן.

                                                          ב.         הבטחות עבר לקבורה בנגבה - בתהליך גיבוש התקנון של הקבורה, הוחלט באסיפה כי כלל הבטחות העבר יכובדו. במהלך מורכב ויצירתי, הצלחנו (אמירה סגל, עינת שיק ואנוכי) להגיע לרוב הבטחות העבר, ליצור קשר עם המבקשים ולתקף או לפסול את הבטחות העבר. במידה ומי מהחברים מכיר, יודע, שניתנו הבטחות עבר בנושא קבורת אדם שאינו חבר האגודה, יפנה בבקשה למנהל הקהילה בנושא.

                                                          ג.          סלילת כביש - התחלנו השבוע בסלילת הכביש בין מגרש הטניס למגדל המים + עד לכניסה לצומת הרפת. בשבוע הקרוב יהיו שיבושי תנועה, עימכם הסליחה.

                                                          ד.         הקמת מדשאה בשכונת הזיתים - לצערנו באיחור של 10 שנים, אבל בכוחות משותפים הצלחנו להקים מדשאה בגבעה. ישנם עוד תיקונים והשלמות שיש לבצע, אך סה"כ הצלחנו לשפר את נראות גבעת המוסד הישן. הציבור מוזמן.

                                                         ה.         הקמת בית הספר - שלב א' החל. בימים אילו סיימו את החלפת הקרקע במתחם החנייה המיועדת של בית הספר. בשבועות הקרובים תוקם החנייה וכבר נוכל לראות ניצנים של תקווה.

                                                          ו.          העלאת אתר אינטרנט חדש + אפליקציה - באמצע אוג' אנו משיקים את האתר החדש של נגבה. כתובת האתר תהיה ללא שינוי - www.negba.org.il  בנוסף לאתר החדש, תהיה אפליקציה לחברים שדרכם יקבלו הודעות, פרסומים ועוד. שם האפליקציה - EffsctGo . הסיסמא ושם משתמש של החברים הנו מספר הטלפון הנייד, לכל מי שתהיה בעיה יפנה למנהל הקהילה במייל. אל דאגה, יהיה פרסום והדרכות מסודרות.

                                                          ז.          בית הכנסת - כלל האישורים הנדרשים הסתיימו. הקבלן מגיע לפגישת היכרות ותיאום ציפיות, כבר השבוע. בזמן הקרוב תחל עבודת הקמתו של בית הכנסת בנגבה - המיקום הנו בראש הגבעה של שכונת הזיתים בין הרחוב הראשון לשני. תודה ליפעת ביתן על התמיכה, הדחיפה והאסרטיביות בקידום הנושא.

                                                         ח.         שמות רחובות וכתובות בנגבה - הנושא הוצג באסיפת חברים ויובא להצבעה בקלפי. נמצא את המועד הנכון להצבעה, וכמובן נפיץ לחברים את החומרים טרם ההצבעה. זהו מהלך מבורך, ואבקש להודות ללאה מלי ולמאשקה על היוזמה וקידום המהלך.

                                                         ט.         הרחבת שעות הבריכה - לאור בקשת ההורים, להרחיב את שעות הפעילות של הבריכה בשבוע האחרון של אוג' (חופשת הילדים ללא מערכת החינוך) נעתרנו לבקשה והבריכה תפעל בשעות הבאות:

 

 

חסר רכיב