קיבוץ נגבה
חסר רכיב

קורנה - עדכון קהילתי מספר 1

09/04/2020

לכבוד,

חברי האגודה, הורים

 

12/3/20

 

 

הנדון: מערכת החינוך בנגבה

 

חברים, הורים ערב טוב,

לאור פרסום ההנחיות בדבר ביטול לימודים בבתי הספר, והמשך פעילות הגנים, קיימנו הערכת מצב חינוכית יחד עם ר' צח"י ולהלן עיקרי ההחלטות:

מערכת הגיל הרך:

1.     הגנים יפעלו מחר (יום שישי) ללא שינוי, וכך בהמשך השבוע עד להחלטות אחרות.

2.     יחד עם זאת, ההחלטה על סגירת הלימודים וההמלצות לאי חשיפת הגיל השלישי לסיכון, מביאה אתגר זמינות של חלק מהעובדות, ולכן נידרש לתגבור והשלמת כ"א (נערים/אחר).

החינוך החברתי:

1.     ביום ראשון תתקיים הערכת מצב במועצה לגיבוש החלטה בדבר המשך/סגירת מערכות הבלתי פורמאליות. לאור לוחות הזמנים הקצרים, בעת הזו, אנו נערכים לפתיחת הבתים ביום ראשון בשעה  12:00 ועד 16:00.

2.     עמדתנו מול המועצה היא להמשיך ולקיים את שגרת הילדים ככל שרק ניתן, כל עוד הפעילות הנה מאושרת ואינה מסכנת את הילדים והציבור.

3.     בנושא היקף הפעילות של החינוך החברתי, אנו נדון בכך בתחילת השבוע,  ונעדכן על מסגרת שעות הפעילות, מגבלות והנחיות שיגיעו מהמועצה.

4.     במידה ולא יאושר לפתוח את המערכת, אנו נבקש לקיים פעילות הפגתית לילדים בכפוף להנחיות ולכללים. לעניין מנגנוני פיצוי כספי לצוותים ולהורים – הנושא יבורר ונעדכן בהמשך, ככל שנידרש לכך.

 

אנו ניצבים בפתחה של תקופה מאתגרת שתדרוש מכולנו סובלנות, אורח רוח ורגישות לאחר. אני סמוך ובטוח שהחוסן הקהילתי של נגבה יוכיח עצמו פעם נוספת, ויחד נתמודד עם האתגר החדש.

תודה ולילה טוב.

רונן דגמי, מנהל הקהילה

חסר רכיב